Strona główna / Ogrody zimowe

Ogrody zimowe, oranżerie, werandy

Jeśli marzą się Państwu wiecznie zielone i piękne ogrody oraz kontakt z naturą, w środku zimy, to w naszej ofercie z pewnością znajdziecie coś interesującego.

Firma Al-technika specjalizuje się w projektowaniu i produkcji szklanych pomieszczeń stanowiących integralną część budynku zwanymi ogrodami zimowymi, bądź oranżeriami. Będą one zachwycać swoim wyglądem i funkcjonalnością. Odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych stworzą w Państwa domu przytulną i wyjątkową atmosferę przez cały rok.

Ogród zimowy jest bardzo specyficznym i wymagającym dużej wiedzy technicznej wyrobem budowlanym. Dla każdego klienta indywidualnie tworzymy projekt, który uwzględnia:

 

- wymagania architektoniczne (dopasowanie do stylu i kształtu budynku, określenie funkcjonalności)
- wymagania konstrukcyjne (statyczne, wytrzymałościowe, zastosowanie konstrukcji wsporczych przy dużych gabarytach, fundamentowanie itd.)
- wymagania w zakresie izolacji termicznej (dobór optymalnego nagrzewania i schładzania pomieszczenia)
- wymagania w zakresie wentylacji (dobór kwater otwieranych i nawietrzaków w zależności od położenia i warunków atmosferycznych)
- wymagania w zakresie szczelności (dostateczne odprowadzenie wody opadowej oraz skroplin kompensacyjnych)

Wytwarzanie ogrodów zimowych, oranżerii, wykuszy czy werand opieramy głównie na systemach profilowych dwóch firm:

- Aluprof MB-WG60 , MB-SR50
- Ponzio PF 152 WG

Konstrukcje wypełniane są szkłem zespolonym o szczególnych właściwościach
termicznych i wytrzymałościowych takich firm jak:
Pilkinkton, Gravelbel, Saint gobain

Prowadzimy działalność już przeszło 19 lat i czerpiemy wiedzę z doświadczenia aby doskonalić umiejętności, które są niezbędne przy wykonywaniu niestandardowych wyrobów budowlanych. Posiadamy liczne grono zadowolonych klientów i mamy nadzieję, że Państwo wkrótce do nich dołączą.

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą firmy AL.-TECHNIKA

doms